Hakkımızda

“Doğru biçimde eğitildikleri zaman çocuklarımız millî ve manevî değerlerimize bütün kalbi ile bağlı, terbiyeli, seviyeli, ahlaklı, bilgili, görgülü, temiz, titiz, çalışkan, yararlı, başarılı, olumlu, sevimli, olgun, saygın, erdemli, yüce kişiler olacaklar; bizim de yüzümüz gülecek, gönlümüz şenlenecek, içimiz açılacak, gözümüz arkada kalmayacak, ilim, irfan ve inanç meş’alemizi çok iyi eğitilmiş, emin ellere tevdi edeceğiz.”
Prof.Dr. Mahmut Es’ad Coşan

Varoluş amacımızı özetleyen bu alıntıya eklenebilecek bir şey var mı bilmiyoruz, ama bildiğimiz bir şey var ki dünyaya ancak hem maddî, hem manevî açıdan donanımlı insanlar katma değer sağlayabilecek. Burçak Anaokulları olarak biz de böyle bireyler yetiştirmek için karınca misali yola çıkmış bulunmaktayız.

1993 yılında Prof. Dr. Mahmut Es’ad Coşan ve dönemin Millî Eğitim Bakanı Vehbi Dinçerler’in katılımıyla açılan Burçak Anaokulu, bu günlere kadar eğitim çizgisinden ödün vermeden hizmet etmenin mutluluğunu yaşamakta. Subayevleri, Ümitköy, Gölbaşı ve Özevler şubeleriyle; çağdaş ekollerden esinlenmekle birlikte, kültürümüze-kimliğimize uygun hazırlanmış, özgün ve çok yönlü müfredatıyla daha nice yıllar hizmet vermek gayreti içerisindeyiz.